طرح جدید سورتینگ زباله های شهری توسط استدلر در مکزیک اجرا شد.

قبل از مطالعه باید بدانیم MSW همان پسماندهای جامد شهری می باشد.

OFMRS شرکت خصوصی ، متخصص در دفع نهایی MSW می باشد.

مکزیک به دلیل وسعت و جمعیت زیاد یکی از ده تولید کننده بزرگ پسماند جامد شهری در جهان است.

این کشور روزانه حدود 120،000 تن زباله تولید می کند که 44 میلیون تن در سال میشود. این وضعیت با نرخ افزایش ضایعات (بر اساس مطالعه انجام شده توسط Instituto Nacional de Ecología y Cambio Climático de México – موسسه ملی بوم شناسی و تغییرات آب و هوایی) که بین 3.3 تا 16.5 درصد تخمین زده شده است. در این شرایط ، کارخانه های جدید سورتینگ بر اساس اتوماسیون مدیریت پسماند ، از اهمیت بالاتری برای بهبود وضعیت زیست محیطی مکزیک و تقویت اقتصاد چرخشی برخوردار می شوند.

“استدلر قصد دارد محرک تغییراتی باشد که مکزیک را به یک استاندارد اقتصاد سبز که مبتنی بر نوآوری های فناوری و مدل های تجاری است ، برساند. بدون شک هم مزایای زیست محیطی ، هم مزایای اجتماعی و اقتصادی برای مکزیک خواهند داشت. “

OFMRS شرکت خصوصی ، متخصص در دفع نهایی MSW ، با Stadler برای ایجاد کارخانه ای در شهر Cuautla (مورلوس ، مکزیک) با توانایی مدیریت پسماند جامع برای 16 شهرداری در Morelos و بخش کوچکی از مکزیکو سیتی ، همکاری کرده است.

“این پروژه از دیدگاه مشترک OFMRS و Stadler در مورد مدیریت پسماند آغاز شد. این چشم انداز منجر به یک پیشنهاد فناوری و ایجاد یک مدل عملیاتی جدید شده است. “، ناتالیا دوارت می گوید. “هدف ، بازیابی انواع مختلف بسته بندی و مواد قابل بازیافت و توزیع مجدد آنها در زنجیره های مختلف تولید ، تا آنجا که ممکن باشد. این مدل نوآورانه تجارت و مدیریت ، چنین پروژه هایی را عملی ساخته و همچنین به دلیل فرآیند سورتینگ بسیار کارآمد و سطح خلوص بالای مواد ، سودآوری بیشتری نیز برای آنها ایجاد می کند. “

کریسفورو آرویو ، مدیر کل محل دفن زباله La Perseverancia ، بر اعتماد خود به استدلر تأکید می کند: “تصمیم ما برای سرمایه گذاری در پروژه با Stadler نه تنها بر اساس شهرت آنها به عنوان یک شرکت پیشرو جدی در آلمان در این بخش بود ، بلکه همچنین بر اساس تجربه های این مجموعه بوده است. که این پروژه جامع پایدار می باشد و شرایط بازار داخلی را در نظر گرفته است. “

کریستوفر آرویو ادامه می دهد :”این نیروگاه جدید اهداف ما را در بسیاری از سطوح برآورده می کند: تولید بیوگاز خالص تر. کاهش اثر کربن ؛ اتحاد استراتژیک با شرکت هایی که مواد ورودی بازیافت شده را به بسته بندی سبز بازیافت و تبدیل می کنند. توزیع مجدد مواد ورودی بازیافتی در یک اقتصاد چرخه ای. و ایجاد ارزش مشترک بر اساس پایداری و کیفیت”.

ناتالیا دوارته می گوید: “هدف ما تبدیل این پروژه به یک بستر تبادل دانش برای طرف های مختلف درگیر در زنجیره بازیافت و یک آزمایشگاه مداوم است که می توان فرآیندهای جدید مدیریت پسماند را در سراسر کشور آزمایش کند.”

کارخانه سورتینگ پسماند جامد شهری در مکزیک

OFMRS ، شرکتی مبتنی بر اتوماسیون و فناوری است.

در این رویکرد مبتنی بر اقتصاد چرخه ای ، مهمترین نکاتی که OFMRS را متمایز می کند ، درجه بالای اتوماسیون (از بین بالاترین در کشور) ، توانایی سورتینگ بر اساس نوع پلیمر و رنگ ومدیریت مدل آن است.

OFMRS با امكانات 3800 مترمربع و حداكثر بازده 640-700 تن در روز ، MSW را دسته بندي ، طبقه بندي ، فشرده و تجاري مي كند ، مواد بازيافتي از جمله مقوا ، كاغذ ، بسته بندي كارتن ، پلاستيك ، شيشه و مواد آهنی و غير آهنی. بیوگاز همچنین از زباله های آلی بازیابی می شود و به دو ژنراتور قدرت 1 مگاواتی Guascorde با توان خروجی 2مگاوات تغذیه می شود. انرژی تولید شده به دو شرکت در ایالت مکزیک از طریق شبکه تامین برق متعلق به شرکت برق دولتی CFE تامین می‌شود .

کارخانه شامل ده دستگاه برش و سی و پنج تسمه نقاله چرخشی است.

این فرآیند با پذیرش MSW آغاز می شود ، که چندین مرحله پردازش از جمله حذف زباله های “غیر قابل بازیابی” را پشت سر می گذارد. سپس به سه گروه طبقه بندی می شود: اولاً مواد زائد ریز ، فلزی و آلی ، که به یک ظرف رد شده ارسال می شود. ثانیاً ، زباله های تخت یا دو بعدی (مقوا ، کاغذ ، بسته بندی پلاستیکی و بسته بندی کارتن) ؛ و در آخر ، زباله های بطری یا سه بعدی (PET ، HDPE ، PP ، بسته بندی کارتن و آلومینیوم). دو نوع آخر زباله به یک منطقه مرتب سازی دستی ارسال می شود. سرانجام ، نوار نقاله مواد را به داخل کمپکتور تغذیه می کند و محصول نهایی آماده است: بسته های زباله قابل بازیابی (مقوا ، کاغذ ، بسته بندی پلاستیکی ، بسته بندی کارتن ، PET ، HDPE ، PP و آلومینیوم).

طرح سورتینگ بازیافت پسماند شهری در مکزیک توسط استدلر

کانون توجه : اقتصاد چرخشی و حفاظت از محیط زیست

به منظور بهبود شیوه های کار ، بهره وری ، بهداشت و ایمنی شغلی (OHS) و حفاظت از محیط زیست ، OFMRS از اواسط سال 2020 با کیفیت بین المللی ISO 9001 ، ISO 45001 OHS و ISO 1400 کار می کند.

به گفته ناتالیا دوارت: “این اولین پروژه در مکزیک است که با هدف محافظت از محیط زیست گروه های مختلفی را در زنجیره بازیافت شرکت می دهد. این همچنین اولین پروژه ملی است که هدف آن صنعتی سازی و حرفه ای سازی فرآیند ، به دنبال بالاترین سطح کارایی و خلوص و رعایت سخت ترین استانداردهای کیفیت ، از جمله ISO است. “

OFMRS  اظهار میکند: “استفاده از فناوری آزمایش شده آلمان Stadler منجر به ایجاد یک مدل تجاری جذاب برای استفاده ، بازیابی و بازیافت زباله می شود. با بازیابی زباله ها از این طریق ، مصرف منابع طبیعی ، آب و انرژی کاهش می یابد ، “.

Stadler برای بهینه سازی پروژه های یکپارچه خود با مشتریان همکاری نزدیک می کند. مشاوره و پشتیبانی را در کل پروژه و در طول آن اقدام به پیشنهاد مدل کسب و کار به مشتریان ارائه می دهد: کار در ساختار مالی پروژه ، توسعه کانال های توزیع ، مشاوره عملیاتی ، طراحی پیشنهاد فنی براساس نیازهای خاص پروژه و ارائه خدمات پس از فروش ، که شامل برنامه های نگهداری و ذخیره سازی قطعات یدکی در حجم بیشتر و برای دوره های طولانی تر است.

ناتالیا دوارته می گوید “همچنین ، و حتی مهمتر از آن ، Stadler” کمک موثری “ارائه می دهد  به این معنی که ارائه دهنده فناوری به طور مداوم بر تهسیلات مشتری نظارت می کند. این حداکثر بهره وری عملیاتی را برای کارخانه تضمین می کند ، که محصول نهایی آن را به شرکت های پیشرو در بخش مواد غذایی می رساند. این خدمات شامل مطالعات نمایه سازی پسماند ورودی / خروجی ، کنترل کیفیت مواد انتخابی و تولید و موارد دیگر است. “

OFMRS تأیید می کند که رویکرد شرکت آلمانی برای تصمیم گیری در مورد انتخاب شریک برای پروژه یک عامل تعیین کننده مهم است: “تصمیم ما برای کار با STADLER فقط بر اساس تجربه آنها در فرآیند سورتینگ و بازیابی MSW نبود ، بلکه ما همچنین می دانستیم که آنها می تواند به ما کمک کند تا پروژه را از منظر فنی ، اداری و مالی تلفیق کنیم. استدلر همچنین نیازهای ما را درک می کند و برای حرفه ای سازی مدیریت MSW طراحی فناوری خود را با فرایندهای جدید ما تطبیق می دهد. “

منبع: https://www.recycling-magazine.com