بطری کاغذی در دستان همه

“بطری کاغذی در دستان همه” شعار یک شرکت دانمارکی به نام paboco می باشد. pa از paper(کاغذ) ، bo از bottle (بطری) و co از company (شرکت) گرفته شده اند. این شرکت بدنبال ساخت بطری هایی از جنس کاغذ می باشد تا این صنعت را برای همیشه تغییر دهند به این خاطر که اگر بطور اتفاقی این بطری در طبیعت رها شود قابل تجزیه باشد و ضرری برای محیط زیست نداشته باشد.

این شرکت حاصل همکاری دو شرکت معتبر ALPLA و Billerudkorsnas  می باشد.   ALPLA یک شرکت اتریشی پیشرو در توسعه و تولید بسته بندی پلاستیکی محلول ها و  Billerudkorsnas  نیز شرکت معتبر در ارائه مواد بسته بندی تجدید پذیر سوئدی می باشند. این همکاری مشترک از آوریل 2019 شروع شده است.

شرکت paboco بدنبال ایجاد روشی کارآمد و موثر برای بسته بندی پایدار مایعات هستند . مواد اولیه مورد استفاده در این بطری ها از الیاف چوب جنگل های پایدار و مدیریت شده تا مین می شود بدین نحو که به ازای هر درخت 2 تا 3 درخت کاشته میشود.

تصور کنید که یک روز تمام بسته های پلاستیکی ، شیشه ای و قوطی های فلزی در فروشگاه ها از بین رفته اند.تمام بسته  بندی ها از مواد تجدید پذیر ساخته شده اند که می توانند بدون آسیب به طبیعت برگردانده  و یا بازیافت شوند. در paboco اینگونه آینده پروژه بطری کاغذی را تصور می کنند. هدف این است که تحول به سمت بسته بندی پایدار بطری ها ایجاد شود ، نوآوری و بینشی که هر صنعت باید چنین تغییری را ایجاد کند و برای یک فردای بهتر سهم خود را انجام دهد.

بطری کاغذی طیف گسترده ای از مارک ها و محتوای مبتنی بر مایع را هدف قرار داده است. این نه تنها یک راه حل پیشگام بسته بندی مایعات مختلف، بلکه اولین مورد در نوع خود برای مدیریت نوشیدنی های گازدار خواهد بود.

چالش عمده در بازار موجود ، مقیاس گذاری فناوری paboco  برای امکان تولید مقادیر زیادی بطری کاغذی است. داشتن محدودیت کاری اجباری است ، اما اغلب در پروژه های نوآوری ، با گذر زمان به یک راه حل بهینه می رسند.

 

اولین کسانی که از بطری کاغذی در محصولات خود استفاده می کنند.