Project Description

ظرف کاغذی نگهداری میوه های ریز و تازه

آیا تا به حال به اقتصاد دورانی توجه کرده اید؟ اصطلاح انگلیسی آن circular economy   می باشد نظام اقتصادی که هدف آن کم کردن ضایعات و استفاده حداکثری منابع می باشد. در گرین پالپ به راهکارهای این مسئله اندیشیده میشود.

یکی از طرح های پیش رو و عملی در گرین پالپ ساخت ظرف از جنس خمیر کاغذ بازیافتی جهت بسته بندی قارچ می باشد که این روزها همه ی ما به دیدن قارچ در ظروف پلاستیکی آبی رنگ متداول عادت کرده ایم.

معضل استفاده از ظروف پلاستیکی در بسته بندی از موارد بحران زیست محیطی جهان محسوب می شود تا آنجا که چند شرکت نامی در عرصه ی بین المللی، بودجه  تحقیقات جهت یافتن بطری های کاغذی را متقبل شده اند. ما هم در کشور نیاز داریم تا به بسته بندی های سبز و پایدار دست پیدا کنیم . تجزیه بیولوژیک پلاستیک ها حتی بر پایه گیاهی هم  مدت زمان زیادی نیاز دارد  بنابراین تنها مقوله پیش رو استفاده دوباره از کاغذ در صنعت بسته بندی می باشد.

ظرف قارچ گرین پالپ این قابلیت را دارند که دیواره درونی ظرف جاذب رطوبت و دیواره بیرونی ظرف دافع رطوبت باشند بدین صورت رطوبت مستمر که یکی از عامل های فساد میوه و سبزی می باشد در این نوع بسته بندی حذف گردد و در نتیجه ماندگاری بالاتری عاید محصول خواهد شد . مصرف کنندگان از تازگی محصول رضایت بیشتری خواهند داشت ضمن اینکه با دیدن بسته بندی سازگار با محیط زیست منجر به تکرار خریدشان می شود.

رطوبت گریز بودن بیرون ظرف باعث میشود بسته بندی استحکام و دوام بیشتری در هنگام جابجایی و قرارگیری در محیط های دمایی مختلف داشته باشد.

از نظر بهداشتی هم چندین تست میکروب  از جمله باکتری های کلی فرم ها ، سودو موناس آنروژینواز ، استافیلوکوکوس اورنوس کواکولاز مثبت ، استرپترکوکهای فکالیس و کپک و مخمر …  را طی و منفی اعلام کرده است که با توجه به محصول می توان دقت این مرحله را بالا برد.