بازار جهانی این صنعت در سال 2019، 3.7 میلیارد دلار ارزیابی شده است و پیش بینی می شود تا سال 2025این رقم به 5 میلیارد دلار برسد.

رشد صنعت بسته بندی کاغذ بازیافتی قالب بندی شده در بازه زمانی پیش بینی شده منوط به کاربردهای آن در بسته بندی مواد غذایی و صنایع بهداشتی است. علاوه بر این ، پیش بینی می شود که محبوبیت روزافزون بسته بندی راحت ، مسیرهای سودآوری را برای بازار بسته بندی این قالب ها در طی سالهای آینده ایجاد کند.

رشد تقاضای زیاد این بسته بندی به سازگار بودن با محیط زیست و قابل بازیافت بودن آن نسبت داده می شود. علاوه بر این ، سطح بالایی از پایداری نیز یکی از اصلی ترین ویژگی های این بسته بندی مفید است که رشد را برای 2019-2025 تعریف می کند.

بسته بندی با خمیرکاغذ بازیافتی قابلیت انعطاف پذیری دارد و برای حفاظت از محصولات شکننده مانند تخم مرغ و شیشه ها گرفته تا قطعات میکانیکی استفاده می شود. از آنجا که بازار خرید و فروش کاغذ باطله در مقایسه با فراز و نشیب بازار پلاستیک به نوسانات قیمت نفت بستگی ندارد ، بنابراین یک منبع پایدار مواد اولیه محسوب می گردد و این همان تضمین قیمت برای مدت بیشتری می باشد.

در حالی که جهان به توسعه شهرنشینی خود ادامه می دهد ، تقاضا برای بسته بندی احتمالاً به سرعت رشد می کند و در نتیجه نیاز به توسعه یک سیستم بازیافت کارآمد است.علاوه بر این ، افزایش مقررات زیست محیطی در جهان احتمالاً سهم بازار بسته بندی با قالب های خمیر کاغذی را افزایش می دهد.

انتظار می رود این مقررات زیست محیطی فزاینده در سالهای آینده تقاضا برای بازار بسته بندی خمیر کاغذ قالبی را افزایش دهد زیرا این محصول از مواد بازیافتی تولید می شود و تخریب پذیر است. در دهه های اخیر ، نگرانی های روزافزون زیست محیطی در مورد استفاده از پلاستیک در سراسر جهان منجر به استفاده روزافزون از خمیر قالب شده ، جهت جایگزینی پلاستیک به عنوان یک ماده بسته بندی شده است.

برخی از عوامل دیگر مربوط به افزایش استفاده از خمیر کاغذ قالب گیری شده در بسته بندی و محافظت از محصول : فن آوری های پیشرفته قالب سازی ؛ فرایندها و تجهیزات و استاندارد کلی صنعت جهانی ؛ زیرساخت های بهبود یافته مواد بازیافتی و افزایش آگاهی مصرف کننده و مشتری در مورد استفاده از پلاستیک می باشد.

کفه های تولید شده از خمیرکاغذ بازیافتی که برای بسته بندی مورد استفاده قرار می گیرند متداول ترین نوع هستند و 80٪ از کل تقاضای محصول در سال 2019 را تشکیل می دهند. با اهمیت تقاضای بیشتر تخم مرغ در رژیم غذایی در سراسر جهان ، انتظار می رود این سینی ها به طور مداوم سهم خود را در بازار این نوع بسته بندی را  داشته باشند.

به غیر از کفه ها ، ظرف های تاشو نیز به دلیل تقاضای روزافزون غذاهای بسته بندی شده در حال رشد هستند. افزایش درآمد قابل استفاده در اقتصادهای در حال ظهور منجر به تغییر سبک زندگی مصرف کننده شده است ، که منجر به افزایش تقاضا برای ظرف تاشو برای بسته بندی و نگهداری فست فودهای خانگی یا فرآوری شده شده است. روند مشابهی در مورد بشقاب ها ، تقسیم کننده ها و فنجان ها نیز مشاهده می شود که انتظار می رود با  رشد همراه باشند.

خمیرهای قالب از طریق طرح های پیچیده متنوع و با استفاده از مواد بازیافتی تولید می شوند. بسته به ماهیت کاغذ و چوب بازیافتی ، ساخت آن در مقایسه با قالب های پلاستیکی و فلزی نسبتاً سخت تر و پیچیده است. از این رو ، قالب خمیر کاغذی بر اساس انواع و فرآیندهایی که در تولید استفاده می شود ، طبقه بندی می شوند.

در نهایت اینکه استفاده از خمیر کاغذ بازیافتی دیگر فقط منبعی برای بسته بندی تخم مرغ نیست. این مواد و این نوع بسته بندی به دلیل ویژگی های پایدار و محیط زیستی، به سرعت در حال تبدیل شدن به گزینه اصلی و محبوب بسته بندی در صنایع مختلف می باشد. کاربردهای ابتکاری از این ماده اولیه همچنان در حال توسعه است و فرصت های بیشماری برای تولید متنوع این نوع قالب ها وجود دارد.