ارزیابی ظروف یکبار مصرف در مقابل ظروف قابل استفاده چندگانه

مطالعه منتشر شده توسط انجمن بسته بندی کاغذ اروپا( EPPA) نشان می دهد که بسته بندی مواد غذایی و نوشیدنی یکبار مصرف کاغذی که در رستوران های خدمات سریع اروپا استفاده می شود ، برای محیط زیست بهتر از ظروف قابل مصرف مجدد می باشد. چنانچه در گرین پالپ بدنبال ترویج این مسیر هستیم.

ارزیابی چرخه زندگی (LCA) توسط رامبول ، مشاور مستقل دانمارکی به کمیسیون اروپا انجام شده و توسط TUV تأیید شده است.

در این مطالعه داده های اولیه موجود در صنعت کاغذ ، بسته بندی و خدمات غذایی برای مقایسه عملکرد محیط زیست در یک سال ظروف یکبار مصرف و نوشیدنی یکبار مصرف و قابل استفاده مجدد استفاده شده است که در یک رستوران سرویس سریع برای مصرف در فروشگاه استفاده می شود.

ارزیابی چرخه زندگی Ramboll (LCA) نشان داد که با فرض استفاده واقعی بیش از یک سال ، مصرف انرژی مربوط به مرحله استفاده از ظروف پلاستیکی قابل استفاده مجدد و ظروف سنتی ، در حین شستشو و خشک کردن داخل فروشگاه یا خارج از منبع ، از تأثیرات زیست محیطی بیشتر است. ظروف کاغذی یکبار مصرف. گزارش پایه نشان می دهد که سفره های قابل استفاده مجدد 177 درصد بیشتر از سیستم یکبار مصرف کاغذی ، 267 درصد آب شیرین مصرف می کنند ، 132 درصد ذرات ریز ریز تولید می کنند ، تخلیه فسیل 238 درصد و اسیدی شدن زمین 72 برابر تولید می کنند. ٪

وی افزود: “مساله اصلی در مورد استفاده های مجدد ، انرژی و آبی است كه آنها در حین شستشو و خشك كردن مصرف می كنند تا اطمینان حاصل شود كه بهداشتی هستند و برای استفاده مجدد توسط مشتریان ایمن می باشند و این نیز در صورت كارآمدترین فن آوری های ظرفشویی تأیید می شود. این بدان معنی است که ظروف یکبار مصرف برای محیط زیست بهتر است و مشکلات تنش آبی را تشدید نمی کند ، که اکنون در بسیاری از کشورهای اروپایی و در دنیا مشکلی درحال گسترش است. “آقای آنتونیو د آماتو ، رئیس EPPA گفت.

هانس ون شایک ، مدیرعامل EPPA ، گفت: “تحقیقات Ramboll نشان می دهد که علاقه مندی به ظروف قابل استفاده مجدد در مقایسه با ظروف یکبارمصرف در رستوران های سریع سرویس منجر به تأثیرات مخرب قابل توجهی در تغییر آب و هوا ، مصرف آب شیرین ، تقلیل فسیل ، تشکیل ذرات ریز و اسیدی شدن زمین در اروپا می شود ،. “

پرچمدار سیاست Green Deal کمیسیون اروپا با هدف خنثی سازی کربن تا سال 2050 اصرار دارد در ارزیابی چرخه محصولات ، عملکرد محیطی آنها را نشان دهد ، در زمانی که قوانین اساسی در مورد بسته بندی و ضایعات بسته بندی و استفاده یکبار مصرف لحاظ گردد.

LCA از استانداردهای ISO برخوردار است . در حالی که تعدادی از مطالعات LCA در طول زمان بر روی محصولات چند منظوره انجام شده است ، LCA Ramboll به داده های اصلی هر دو مقامات دولتی و بخش خصوصی متکی است .

آقای اریک لی لای ، معاون رئیس EPPA ، ادامه داد ، “مطالعه ما بر اساس داده های اولیه به روز شده است. علیرغم تصورات غلط معمول به دلیل فقدان شواهد مبتنی بر علم و رویکرد سیستم ، این نشان می دهد که ظروف قابل استفاده مجدد می تواند هزینه های زیست محیطی قابل توجهی را تحمیل کند که اغلب فراموش می شوند و بسته بندی مواد غذایی یکبار مصرف برای محیط زیست ، بهداشت عمومی و دستیابی به اهداف معاملات سبز ترجیح داده می شود ».

دلایل بهبود پایداری با ظروف زیست تخریب پذیر:

چندین روش و علت وجود دارد که جعبه های زیست تخریب پذیر به بهبود پایداری بسته بندی کمک می کنند ، این مسئله اصلی صنعت بسته بندی است.

  1. قابلیت بازیافت:

ویژگی مانند قابلیت بازیافت مواد بسته بندی سبز یک مزیت قابل توجه است و روشی است که در آن این روش بسته بندی به محیط زیست و مشاغل کمک می کند تا پایداری بسته بندی را در جهت منافع گسترده تر صنعت زمین و بسته بندی بدست آورند. بیشتر مواد بسته بندی زیست تخریب پذیر قابل بازیافت هستند و برای روش بسته بندی پایدار ، قابلیت بازیافت مواد بسته بندی نگرانی اصلی در مورد افزایش سطح آلودگی بسته بندی است.

  1. قابلیت کمپوست پذیری:

پایداری کامپو یک راه حل منحصر به فرد و ایده آل برای کاهش ضایعات بسته بندی ظروف بسته بندی پلاستیکی قابل تجزیه خودکار است. پلاستیک های پایدار کمپو، پلاستیک های زیستی هستند که ترکیبات گیاهی هستند و برای جایگزینی بسته های پلاستیکی سنتی حاصل از پلیمرهای نفتی استفاده می شوند. ما می دانیم که پایداری بسته بندی منوط به کاهش ضایعات محیط زیست است و جعبه های سازگار با محیط زیست ساخته شده از پلاستیک های مقاوم دلیل بهبود پایداری هستند.

  1. هزینه های کاهش یافته:

کارآیی هزینه ، یا مقرون به صرفه بودن ، هدف اصلی و هدف هر تجارت پایدار است. وقتی نوبت به بسته بندی های سازگار با محیط زیست می رسد ، سودآوری یک مزیت قابل توجه است که به شرکت ها برای دستیابی به پایداری بسته بندی خود کمک می کند. مواد بسته بندی که سازگار با محیط زیست و قابل بازیافت هستند یا از نظر سازگاری پایدار هستند ، به مشاغل کمک می کنند تا راه حل های مقرون به صرفه بسته بندی را بدست آورند و به آنها کمک می کند تا در هزینه های اولیه مواد اولیه بسته بندی صرفه جویی کنند. این مواد نه تنها هزینه های تولید را کاهش می دهند بلکه هزینه حمل و نقل را نیز کاهش می دهند زیرا بسته بندی های ساخته شده از این مواد معمولاً سبک وزن هستند.

  1. جعبه های مینیمالیستی:

“Less is more” جمله مشهوری است که به اهمیت استفاده از چیزها یا مواد کمتر برای کسب حداکثر اشاره می کند. در مورد محصولات بسته بندی زیست تخریب پذیر ، مشخص می شود که آنها با استفاده از رویکرد حداقلی برای استفاده از کیفیت مناسب مواد و صرفه جویی در مصرف منابع تولید می شوند. جعبه های سبز نمونه قابل توجهی از بسته بندی مینیمالیستی است که ماده اصلی بسته بندی پایدار و پایداری تجارت است. به این ترتیب ، بسته بندی سبز به مشاغل کمک می کند تا پایداری در تولید بسته بندی را بهبود بخشند.

  1. مصرف سوخت / انرژی:

راه حل های بسته بندی اکو به دلیل مصرف کمتر انرژی برای تولید در مقایسه با دیگر ظروف بسته بندی غیر قابل تجزیه زیست شناخته شده اند. اینها سبک وزن هستند و وزن کالاهای بسته بندی شده را به میزان قابل توجهی افزایش نمی دهند و از این طریق نه تنها هزینه حمل و نقل را کاهش می دهند بلکه مصرف سوخت را نیز کاهش می دهند. روش های ساخت بسته بندی اکولوژیکی 65 درصد انرژی کمتری از نیاز برای تولید بسته های غیر قابل تجزیه مصرف می کند. مصرف کمتر انرژی به معنای بهره برداری کمتر از منابع طبیعی است که نگرانی اصلی در مورد بهبود پایداری است.

  1. کاهش آلودگی:

پلاستیک زیست تخریب پذیر بسته بندی 68 درصد گازهای کمتری نسبت به مواد غیر قابل تجزیه زیست تولید می کند. تولید مواد بسته بندی قابل تجزیه ، آلودگی بسیار کمتری ایجاد می کند. به این دلیل که این بسته ها می توانند تجزیه شوند و گازهای سمی تولید نمی کنند و بعلاوه باعث ایجاد شیرابه های بیوشیمیایی خطرناکی نمی شوند که می توانند آب سمی تولید کنند یا گازیرا انتشار کنند که می تواند هوا را آلوده کند. هدف اصلی از عمل بسته بندی سبز کاهش آلودگی و نجات زمین از خطرات ناشی از زباله های بسته بندی است. به همین دلیل است که می توانیم بگوییم ظروف قابل تجزیه بیولوژیکی به کسب و کارها برای دستیابی به پایداری بسته بندی کمک می کند.

نتیجه:

از بحث بالا ، می توان نتیجه گرفت که عواملی که برای دستیابی به پایداری بسته بندی ضروری هستند ، مزایای اصلی و مولفه های بسته بندی زیست تخریب پذیر هستند. عواملی مانند قابلیت اطمینان ، کم هزینه بودن ، کاهش آلودگی و مصرف کمتر انرژی از ویژگی هایی است که به مشاغل کمک می کند تا بهره وری خود را به حداکثر برسانند و اثرات زیست محیطی را توسط محصولات بسته بندی خود به حداقل برسانند. شرکتهایی که اطمینان حاصل می کنند بسته بندی محصولشان سازگار با محیط زیست است نه تنها حداکثر سود و درآمد را کسب می کنند بلکه نام و وجه ی خوبی در بازار به دست می آورند. شما می توانید مشتریان خود را با بسته بندی های سفارشی و سبز نوآورانه که سبب جلب توجه آنها میشود ،آشنا کنید.